Accelerator
  • Girişimini Galatasaray SK tarafından sağlanan gerçek test ortamı, alanında uzman mentorlar ile yatırıma hazırlamak ve hızla büyütmek için...
    Accelerator başvuruları çok yakında!
Nedir?

Spor sektörünü her geçen gün daha da ileriye taşımak için bu alanda yenilikçi iş modelleri geliştiren girişimleri destekleme vizyonu doğrultusunda yola çıktığımız Hızlandırma programı ile spor ve eğlence alanındaki girişimlerle Galatasaray Spor Kulübü kaynaklarını bir araya getiriyoruz.

Ne Sunuyoruz?
POC Odaklı Program
10 hafta süren eğitim ve mentor destekli program boyunca iş modelinizi geliştirme imkanı bulacak ve Galatasaray Spor Kulübü ile bir POC (proof of concept) yaparak iş modelini test edebileceksiniz.
Spor Alanında Eşsiz Bağlantılar
Program süresince spor ve teknoloji alanında kritik bağlantılara, yatırımcı ağına ulaşacak ve alanında uzman mentorlarla birlike çalışma fırsatı bulacaksınız.
Galatasaray SK Kaynakları
Program boyunca Galatasaray Spor Kulübü tarafından sunulacak kaynaklarla girişimini gerçeğe yakın veriler, test ortamı sayesinde müşteriler ve taraftarlarla test edebilir ve kulübün PR desteğinden faydalanabilirsiniz.
Program Sponsorlarına Ulaşım
Programı destekleyen partnerlere, spor endüstrisini destekleyen öncü kurum ve markalara ulaşma imkanı bulacaksınız.
DemoDay
Spor teknolojileri ve endüstrisi alanında tecrübeli yatırmcılar, deneyimli girşimciler ve sponsorların katılacağı Demo Day etkinliğinde girişiminizi tanıtacaksınız.
1905Ventures Yatırımı
Program sonunda Galatasarak SK tarafından kurulan ve spor endüstrisinin önde gelen isimlerinden oluşan yatırımcılarından oluşan 1905Ventures’dan yatırım alma imkanı bulacaksınız.
Nasıl Girişimler Arıyoruz?

Aşağıdaki odak alanlarında faaliyet gösteren yenilikçi teknoloji odaklı girişimler arıyoruz.

Takım ve Atlet Performansı
Takım ve Atlet Performansı
Biyometrik ve konumsal verilerin toplanması ve işlenmesi aracılığı ile hem bireysel sporcuların hem de takımların performansını artıran çözümler
Rekreasyonel Spor
Rekreasyonel Spor
Kişisel iyilik halini (wellness) destekleyen, insanları spora teşvik eden spor faaliyetlerinde bulunmayı kolaylaştıran
Taraftar Deneyimi & Etkileşimi
Taraftar Deneyimi & Etkileşimi
Taraftarların mevcut deneyimini iyileştiren, taraftar bağlılığı yaratan ve/veya güçlendiren ve taraftarlarla yeni etkileşim noktaları yaratan
Medya & İçerik
Medya & İçerik
Taraftarların kullandıkları platformları, tükettikleri içerikleri çeşitlendiren, mevcut içeriklerin ölçümlerini daha verimli yapmayı sağlayan ve siber korsanlığı önlemeye yarayan
Akıllı Alanlar
Akıllı Alanlar
Büyük veri, blokzincir, yapay zeka gibi teknolojiler ile spor alanlarını, stad ve salonları akıllı hale getiren, kullanıcıların içerideki deneyimini farklılaştıran ve kişiselleştiren
İçgörü & Verimlilik
İçgörü & Verimlilik
Spor kulüplerinin, salonların kullanıcı verilerini, içgörülerini daha iyi yorumlamasına, bu bilgiler ile verimliliği artırmayı hedefleyen
Takvim

15 Ekim - 26 Kasım

Program Başvuruları

29 Kasım - 13 Aralık

Değerlendirme

17 Aralık

Kick-off Etkinliği

20 Aralık - 25 Şubat (2022)

Hızlandırma Programı

25 Şubat 2022

Demo Day
Sponsorlarımız
Core SnS
Hemen Başvur
Sık Sorulan Sorular
Ne aşama girişimler programa kabul ediliyor?

Programın temel amacı spor endüstrisinin gelişimine katkı sağlayacak teknoloji girişimlerini Galatasaray Spor Kulübü ile bir POC yaparak büyümesine destek verebilmektir. Bu nedenle fikir aşamasında olmayan ve POC yapabilecek olgunluktaki girişimler programa dahil edilecektir.

Programa katılan girişimlerden hisse alınıyor mu?

Programa seçilen girişimlerden hisse alınmamaktadır.

Program sonunda her girişime yatırım yapılıyor mu?

Programı başarıyla tamamlayan girişimler yatırımcıların da katılacağı Demo Day etkinliğine katılacak ve 1905Ventures tarafından değerlendirilecektir. Yatırım değerlendirmesi 1905Ventures tarafından yapılacak olup her girişim için yatırım garantisi verilmemektedir.

Program sonunda Galatasaray SK veya diğer partnerlerle işbirliğini garantiliyor musunuz?

Program sırasında her girişimin Galatasaray Spor Kulübü ile POC yapması ve hedeflense de her girişimin partnerlerle ve Galatasaray ile işbirliği yapması mümkün olmayabilir. Ancak program sırasında tüm girişimlerin partnerlerle bir araya getirilmesi ve POC sürecini verimli geçirmesi için her türlü imkan sunulacakır.

Programın ne kadarı çevrimiçi, ne kadarı yüz yüze gerçekleşecek?

Sadece programın başında gerçekleşecek Kickoff Etkinliği ve sonunda gerçekleşecek Demo Day etkinliği yüz yüze olacak, programın geri kalanı (mentorluklar, POC çalışmaları vb.) çevrimiçi gerçekleşecektir.

Yüz yüze yapılacak etkinlikler için ulaşım karşılanacak mı?

Şehir dışından programa katılacak ekiplerin yüz yüze yapılacak etkinlikler için ulaşım giderleri karşılanacaktır.